OBWIESZCZENIE PRZED WYDANIEM DECYZJI - budowa obiektów małej retencji nizinnej (MRN3) w Nadleśnictwie Krucz, zastawki w leśnictwie Annogóra
Publiczne obwieszczenie w dniu 03 września 2026 r.
Lubasz, dn. 03 września 2026 r.
RG.III.6220.1.2026
OBWIESZCZENIE PRZED WYDANIEM DECYZJI
Dotyczy: ustalenia środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację inwestycji pn. „Budowa obiektów małej retencji nizinnej (MRN3) w Nadleśnictwie Krucz, zastawki w leśnictwie Annogóra” na terenie części działki o nr ewid. 7013/5 w ob. Sokołowo, gmina Lubasz.
Na podstawie art. 10 § 1 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r., poz. 1691) w związku z art. 74 ust. 3 oraz 3f ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2024 r. poz. 1112 ze zm.), zawiadamiam że zostało zakończone postępowanie prowadzone na wniosek Nadleśnictwa Krucz, Krucz 28, 64-720 Lubasz w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia.
W związku z powyższym, informuję o możliwości wglądu w akta sprawy, w tym zapoznania się z projektem decyzji opracowanym na podstawie posiadanej dokumentacji oraz opiniami Dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wód Polskich w Pile, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Czarnkowie oraz postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, którzy nie stwierdzili konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedmiotowego przedsięwzięcia. Ponadto strony postępowania przed wydaniem decyzji mają możliwość wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Skorzystanie z powyższego prawa winno nastąpić w terminie 7 dni od daty doręczenia zawiadomienia w godzinach pracy w Urzędzie Gminy Lubasz ul. Bolesława Chrobrego 37, 64-720 Lubasz.
Na podstawie art. 74 ust. 3 oraz 3f ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2024 r. poz.1112 ze zm.), strony postępowania zawiadamia się zgodnie z art. 49 KPA – tj. poprzez publiczne obwieszczenie.
Doręczenie zawiadomienia uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego obwieszczenia.
Sprawę prowadzi: Jakub Brożys, tel. 790 203 956
Wójt
/-/ mgr inż. Marcin Filoda
